Steaua a pierdut al doilea meci în turneul de pregătire din Spania, 0-1 cu elveţienii de la Lucerna

52daced695f9cfb624000000

Laurenţiu Reghecampf a fost mulţumit de jocul Stelei

Victoriile întârzie să apară pentru Steaua în 2014. Sâmbătă, campioana României a înregistrat a doua înfrângere din pregătiri, 0-1 cu elvețienii de la FC Lucerna. Unicul gol al partidei a fost marcat de Daniel Gygax, în minutul 86, cu un șut in unghi, la care portarul Niță nu s-a putut opune.

Steaua a început jocul în următoarea formulă: Tătăruşanu - Georgievski, Râpă, Pintilii, Latovlevici - Bourceanu, Prepeliţă - Popa, Stanciu, Chipciu - Keşeru. Au mai evoluat: Vâlceanu, Niţă, Matei, Aldea, Varela, Pârvulescu, Neagu, Răduţ, Grădinaru, Iancu, Târnovan şi Kapetanos.

În ciuda eşecului, antrenorul Laurenţiu Reghecampf s-a declarat mulţumit de efortul depus de elevii săi.

"A fost un meci de pregătire, am întâlnit o echipă care săptămâna viitoare începe meciurile oficiale. O echipă foarte agresivă, mai ales în repriza a doua. E o perioadă grea, perioadă de acumulări. Sunt mulțumit că jucătorii aleargă și intră în ritm. Ne dorim ca pe 14 februarie să fie la forma cea mai bună.", a declarat antrenorul Laurenţiu Reghecampf la Digi Sport 1.