ACS Poli Timișoara, învinsă de Concordia Chiajna. Meci spectaculos, însă arbitraj discutabil

chiajna acs

Primul gol a fost înscris în poarta oaspeților în minutul 30, după ce un jucător al ilfovenilor a fost faultat în careu de Scutaru. A fost 1-0: Purece a transformat impecabil lovitura de la 11 metri. Peste patru mine, oaspeții au cerut penalty după un atac al lui Bambara asupra lui Keita.

În partea a doua a jocului, în minutul 56, Gorobsov a executat excelent o lovitură liberă din afara careului, lângă bara din dreapta lui Râmniceanu și a adus egalitatea: 1-1. Cu câteva minute înainte de finalul partidei, Wellington a urmărit o minge înaltă și, profitând de indecizia lui Scutaru, a trimis pe lângă Nuno Claro: 2-1.

Timișorenii puteau încasa încă un gol, când Savin a scăpat singur, dar a trimis direct în Nuno Claro, dar, la fel de bine, puteau obține un punct, după cel mai controversat moment al partidei, cel din minutul 90+3, care i-a adus un cartonaș galben nu numai lui Popovici, ci și lui Nuno Claro, pentru proteste.