ASU Poli Timișoara: Patru din patru, în Liga a... patra

poli A-2

Tulcan a fost omul meciului pentru ASU Poli Timișoara.
Atacantul a deschis scorul în minutul 23, după pasa lui Ionuţ; şi tot el a transformat lovitura de la 11 metri acordată destul de uşor pentru un presupus fault la Vucea.

După pauză, Tulcan s-a transformat din marcator în omul de ultimă pasă pentru ASU Poli Timișoara. Serva sa a fost transformată în gol de un alt atacant ajuns la Poli în vară, Ardelean. Popovici a stabilit scorul final, după o suită de ocazii ratate de alb-violeţi, cu gândul probabil deja la derby-ul de vineri, cu Ghiroda, echipă pe care nu au învins-o niciodată în amicalele disputate.

ASU Poli Timișoara – CS Ghiroda se joacă vineri, de la ora 18:00, pe stadionul Ştiinţa. Două zile mai târziu, alb-violeţii vor juca un amical de gală, în faţa celor de la ASA Tg. Mureş.

reporter: Ionuţ Suciu
operator: Dan Şoşdean
editor web: Călin Țenche