Meci de coșmar pentru bănățeni: Dinamo - ACS Poli Timișoara 4 - 0

dinamo

În minutul 11, Scutaru a deviat imparabil un balon, a fost un gol superb, însă în propria sa poartă. În minutul 34, Dorin Rotariu primește o pasă excelentă de la Boubacar, trece de Nuno Claro și înscrie. Peste numai trei minute a fost 3-0, Rotariu îi pasează excelent lui Boubacar, iar acesta înscrie, printr-un șut, din interiorul careului. Acesta a fost scorul la pauză. În a doua repriză, Dinamo își mai trece o reușită în cont, prin Curtean, care ridică scorul la 4-0, după ce Dorin Rotariu a trimis în primă fază în Nuno Claro.

VIDEO. Golurile și cele mai importante faze pe digisport.ro.

Pentru ACS Poli Timișoara urmează un alt meci greu, miercuri, 18 decembrie, de la ora 18, primesc vizita, pe ”Dan Păltinișanu”, a celor de la CFR Cluj, meciul fiind transmis în direct de Digi Sport 1.