Au pierdut fotoliul de lider

rezumat auto
Autobergamo Deva a ratat șansa de a deveni lider în Liga I de fotbal în sală. Gruparea de sub Cetate a remizat pe terenul celor de la Futsal Klub Odorheiu Secuiesc, în ultimul meci al anului 2016, după un joc pe care l-a controlat, chiar și fără Cristian Matei și Ique - accidentați.

Odorhei a condus din minutul 2, dar Deva a întors rezultatul, 1-2, după „dubla" portughezului Nuno Coco. Totuși, gazdele au punctat în minutul 20, cu mult noroc, din apropierea locului de unde se execută loviturile de la colț, după o primă repriză în care Deva a trimis mingea în bară de trei ori. La reluare, Nuno Coco, cel mai bun jucător al vizitatorilor, a readus AutoBergamo în avantaj, însă gazdele au mai egalat o dată, cu 17 secunde înaintea finalului, prin Szeczs, care a câștigat un duel cu Pânzaru. Lideri din etapa a treia, devenii pierd două puncte importante şi pot încheia anul pe locul 3, după United Galaţi şi Informatica Timişoara, în cazul în care bănăţenii înving miercuri pe City'us Tg. Mureş, în restanţa din etapa a VII-a.