Doar egal cu CS Mioveni

FC BV

Veniți direct la stadion cu două ore înainte de meci, stegarii au reușit o primă jumătate de repriză senzațională.

Cristian Andor a deschis scorul în minutul 14, dintr-o lovitură liberă bătută înșelător, iar veteranul de 38 de ani Mugurel Pele Buga a făcut 2-0 peste șapte minute. Imediat, Diego Alupoaie și-a trecut în cont primul gol la profesioniști la 17 ani și Brașovul avea 3-0.

Oaspeții au redus din diferență în finalul primei reprize, prin Cosmin Năstăsie. Fostul atacant al "stegarilor", Năstăsie a realizat hat-trick-ul în ultimele minute ale jocului, când a transformat două penalty-uri. La faza celei de-a doua lovituri de la 11 metri, gazadele au reclamat un ofsaid la Mazilu. Rezultat final FC Brașov-CS Mioveni 3-3 și gazdele au ieșit practic din cărțile promovării.

Cu patru etape înainte de finalul play-off-ului CS Mioveni este la 6 puncte de locul care duce în barajul pentru promovare.