FOTBAL. Doar un punct pentru FC Braşov

FC BV-2

Alexandru David a avut prima ocazie pentru braşoveni, dar Şuta s-a opus. La poarta cealaltă, Mutu a reţinut şutul lui Faur. Portarul Braşovului s-a opus apoi în două rânduri, în faţa lui Faur şi la şutul puternic al lui Villand. Poverlovici nu a găsit ţinta din marginea careului, iar la pauză a fost 0-0.

La reluare, braşoveanul Codoban a fost faultat în careu de Dumitru Muntean, iar penalty-ul a fost executat plasat de Daniel Ene. Pe final, Boştină a ratat egalarea, după ce lovitura sa de cap a lovit transversala. Sătmărenii au salvat totuşi un punct în prelungiri, prin reuşita căpitanului Iuhas. S-a terminat 1-1, rezultat în urmă căruia FC Braşov ocupă ultimul loc de play-off în seria a doua a ligii secunde, cu un punct peste Olimpia.