FOTBAL. Eşec pentru Corona Braşov

FOTBAL CORONA PETROLUL

Gazdele au controlat autoritar partida iar rezultatul putea fi unul mult mai sever. Ploieştenii au deschis scorul în minutul 17, prin Albin din lovitură de la 11 metri. În ciuda dominării, gazdele au intrat cu avantaj minim la pauză. Actul secund a început în aceleaşi coordonate, Bodjema şi Hamza punctând în minutele 57 şi 61.

Singurul aspect pozitiv al înfrângerii de la Ploieşti a fost debutul tânărului internaţional de tineret Dragoş Dănăilă în trupa pregătită de Ionel Gane. Braşovenii încheie turul de campionat pe ultimul loc în Liga I cu doar 7 puncte acumulate şi par condamnaţi la retrogradare după prestaţiile foarte slabe din acest an.

Corona mai are de disputat două partide în acest sezon, care contează pentru returul campionatului. Vineri, galben-aşbaştrii sunt la Galaţi pentru disputa cu Oţelul, iar marţi, 17 decembrie, de la ora 17:00 este programată partida de pe teren propriu cu Ceahlăul Piatra Neamţ. Disputa cu Ceahlăul va fi transmisă, în direct, de DigiSport 1.