FOTBAL. Gaz Metan Mediaş merge mai departe în Cupă

GAZ METAN 260913

Azdren Llullaku a deschis scorul pentru Gaz Metan din lovitură de pedeapsă în finalul primei reprize. La trei minute de la reluarea jocului, fundaşul Zarko Markovici a dublat avantajul formaţiei sale. Răzvan Avram a marcat şi el în minutul 66, iar acelaşi Azdren Llullaku a închis tabela la 4-0 pentru Gaz Metan, care s-a calificat în optimile Cupei României.

Alb-negrii au evoluat cu un om mai puţin, în minutele de final ale partidei, după ce fundaşul Florin Sandu a fost eliminat. Antrenorul Cristi Dulca a folosit, în acest meci, mai mulţi jucători care au evoluat puţin sau deloc în primele meciuri din sezon. În următorul meci, medieşenii se deplasează la Târgul Jiu, unde sâmbătă, de la ora 17.00, întâlnesc formaţia Pandurii.