FOTBAL. Înfrângere pentru FC Braşov

FC BV IASI

Singurul gol al meciului, o reuşită de la 40 de metri a lui Mihalache, va candida cu siguranţă la titlul de cel mai frumos gol al sezonului din Liga 1. CSMS rămâne neînvinsă pe propriul teren din etapa a 14-a. Ieşenii s-au impus cu 1 la 0 în faţa Braşovului, în primul meci al etapei a 27-a. Prima ocazie a meciului a venit abia în minutul 40, când Bole a trecut uşor de Goian, dar a tras puţin pe lângă poartă. Tot gazdele au ratat şi cea mai mare ocazie a primei reprize. Golubovic a trimis pe lângă dintr-o poziţie favorabilă.

Partea a doua a început perfect pentru Iaşi. Mihalache a reuşit golul sezonului - o execuţie spectaculoasă de la peste 40 de metri.

Creţu putea dubla avantajul gazdelor, însă a tras puţin pe lângă poarta lui Iacob. Oaspeţii puteau să egaleze pe final, dar Liviu Ganea a ratat incredibil din trei metri, singur cu portarul iar CSMS Iaşi s-a impus cu 1-0.

A fost a şasea victorie consecutivă fără gol primit pe propriul teren pentru echipa lui Nicolo Napoli.