FOTBAL. Prima victorie

TARLUNGENI

A fost meciul lui Bogdan Minciună, după ce mijlocaşul Unirii a reuşit un gol şi alte trei pase decisive. Celelate reuşite ale braşovenilor le-au aparţinut lui Potecu, minutul 7, Şerban, minutul 52 şi Vlăsceanu cu zece minute înainte de finalul jocului.

Toate cele patru goluri ale meciului au fost marcate din faze fixe, cu mijlocaşul Bogdan Minciună pe post de servant la trei reuşite, plus un eurogol marcat din lovitură liberă direct în vinclul porţii oaspeţilor. În urma acestui rezultat, Unirea Tărlungeni a redus distanţa faţă de primul loc ce duce la baraj la 8 puncte de, poziţi ocupată chiar de adversarul din meciul de ieri.

Distanţa este una considerabilă mai ales că până la finalul sezonului mai sunt de disputant doar 5 etape. Cealaltă adversară a Tărlungeniului în lupta pentru evitarea retrogradării, Olimpia Satu Mare, a câştigat, 3-0, la Reşiţa şi rămâne la 10 puncte deasupra echipei lui Bona, pe o poziţie ce asigură menţinerea în eşalonul secund.