FUTSAL. FC Sepsi a pierdut bronzul

FC SEPSI

Harghitenii și-au luat revanșa după ce alb-verzii i-au eliminat din Cupa României și au reușit să câștige cu scorul de 7-5, 3-1 la pauză. Odorheiul au reușit să deschidă scorul repede, în primul minut, și și-au mărit avantajul în minutul 3. A urmat golul pentru 2-1 a lui Gustavo Redondo, iar la finalul primei reprize harghitenii au reușit să îl învingă pe Grigoraș pentru a treia oară, scorul după primele 20 de minute fiind de 3-1.

Repriza secundă a fost și mai animată, covăsnenii ridicând nivelul de joc și aducând tensiune pe finalul partidei. Velasco de trei ori și Țicalo au făcut scorul să arate 6 la 5 pentru harghiteni cu câteva secunde înainte de final. Elevii lui Zoltan Jakab au înscris apoi pentru 7 la 5 și medaliile de bronz s-au dus în Harghita. Echipa din Sfântu Gheorghe va juca pe data de 16 iunie la Târgu Mureș finala Cupei României cu echipa locală City Us.