HANDBAL. Doar un punct de la Deva

HANDBAL DEVA

Gazdele au condus la două goluri în startul partidei, însă apoi s-a mers cap la cap până la pauză, când scorul a fost 13-13. Echilibrul s-a rupt însă la şase minute de la reluare. Corona a înscris de cinci ori, fără să primească gol, apoi cea mai bună marcatoare a partidei, cu 13 reuşite, Carmen Cartaş, a tras echipa gazdă după ea şi a mai recuperat din deficit.

La aproape 36 de ani, Aurelia Brădeanu a fost cea mai bună jucătoare a Coronei. A reuşit nouă goluri, însă nu a putut aduce victoria pentru echipa din Braşov. Meciul s-a încheiat 27-27, iar jucătoarele antrenate de Bogdan Burcea rămân pe locul al treilea în clasament, în timp ce echipa din Deva este doar pe 10. Pentru braşovence, urmază duelul din Cupa României cu HCM Baia Mare. Partida va avea loc miercuri, la Brașov, de la ora 18:00 și va fi transmisă în direct de Digi24 Brașov.