HANDBAL. Victorie lejeră pentru Corona

HANDBAL

Braşovencele au dominat din startul partidei, iar numai după 4 minute, ospetele au solicitat time-out la 5 la 1 pentru Corona. Până la pauză însă diferenţa de pe tabelă s-a mărit în continuare, iar gazdele au intrat în avantaj, 20 la 12. Brădeanu a făcut spectacol în actul secund cu o serie de pase decisive iar extremele braşovencelor au profitat din plin. Hotea şi Chiper au terminat cu 5 respectiv 4 goluri, dar cea mai bună marcatoare a Coronei a fost Zamfir, autoare a 7 goluri.

Astfel, după primele două etape jucate din Liga Naţională, Corona Braşov se află pe primul loc cu 6 puncte, la egalitate cu CSM Bucureşti, HCM Baia Mare şi Dunărea Brailă, dar cu un golaveraj mai bun. În runda viitoare, elevele lui Bogdan Burcea şi Dumitru Berbece se deplasează la malul mării pentru disputa cu Neptun Constanţa. Partida are loc duminică 7 septembrie, de la ora 11:00.