HOCHEI. Corona aduce patru puncte din deplasare

SPORT CORONA HOCHEI

Cele două goluri din timpul regulamentar au fost marcate în prima repriză de Podstavek, pentru slovaci, respectiv Roberto Gliga, pentru braşoveni. Cum până la final nu s-a mai înscris niciun gol, meciul a ajuns în prelungiri iar mai apoi la loviturile de departajare.

Punctul victoriei pentru gazde a fost marcat de Uhnak. Astfel, galben-albaştrii se întorc cu patru puncte din cele trei meciuri disputate în acest weekend şi ocupă, după 37 de meciuri disputate, locul patru în clasamentul Ligii Mol.

Braşovenii au 62 de puncte acumulate şi se află pe ultimul loc ce asigură calificarea în semifinalele competiţiei, la cinci puncte distanţă de ocupanta locului cinci, HSC Miercurea Ciuc, care are însă două meciuri mai puţin disputate. Cele două echipe se vor întâlni în meci direct vineri, 10 ianuarie, la Braşov, de la ora 19:30.