HOCHEI. Doar un punct de la Miskolc

HOCHEI CORONA MISKOLC

Băieții lui Greg Lindqvist au condus după golul marcat de Virag în minutul 5, din pasa finlandezului Hietamaki. Gazdele au egalat în actul secund, prin Vladimir Dubek. În repriza a treia și în prelungiri nu s-a înscris, astfel că învingătoarea a fost decisă la șuturile de penalitate.

Slovacul Juraj Durco a adus victoria pentru Miskolc, care a depășit-o la golaveraj pe Corona în clasamentul Ligii Mol. Braşovenii se întorc din deplasarea în Ungaria cu 7 puncte acumulate în 3 partide. Corona Braşov ocupă locul 5, la 7 puncte de liderul Nove Zamky și la 3 puncte de Sport Club Miercurea Ciuc.

Următorii adversari ai braşovenilor în Ligă sunt ciucanii. Cele două rivale se vor confrunta la Miercurea Ciuc, sâmbătă, de la ora 19:30 într-o partidă transmisă în direct de DigiSport. Galben-albaştrii revin pe gheaţa de acasă pe 29 decembrie în meciul contra celor de la Nove Zamky.