HOCHEI. Încă o victorie pentru Corona Braşov

HOCHEI

Brașovenii au avut un start bun de meci și au reușit să deschidă scorul prin Filip, după pasa lui Saluga. Gazdele au slăbit apoi ritmul și au fost penalizate în repriza secundă, după reușita lui Norbert Hari. Finalul de meci a fost unul tensionat iar Csnad Virag nu a reușit să îl învingă pe Borodin din șut de departajare.

Partida a intrat în prelungiri, acolo unde brașovenii au tranșat disputa prin Juhamati Hietamaki. Finlandezul a înscris în superioritate și a adus al doilea punct în confruntarea de duminică seara. Cu 26 de puncte adunate, brașovenii rămân pe locul 4 în Liga Mol și se pregătesc pentru confruntarea din campionat cu rivala din Miercurea Ciuc.

Partida Corona Brașov - HSC Miercurea Ciuc are loc luni, de la ora 18:00 și este transmisă în direct de Digi24 Brașov.