HOCHEI. Succes în prelungiri

SPORT HOCHEI CORONA

Oaspeţii au avut 28 de minute perfecte, în care au dus scorul la 3 la 0. Ardelenii nu au renunţat însă la luptă, iar golul lui Roberto Gliga a dat semnalul revenirii. În a treia reprizĂ apărarea maghiarilor a continuat să cedeze. Levente Zsok şi golgeterul Martin Saluga, cu o dublă, au dus Corona la conducere.

Meciul a intrat însă în prelungiri, după ce hocheiştii de la Dab Docler au înscris în ultimul minut. În overtime, Ivan Dornic a înscris golul victoriei pentru Corona, care a trecut la conducere cu 2 la 1 la general. Lupii braşoveni pot decide soarta calificării în meciul din această seară.

Dacă înving în jocul transmis în direct la DigiSport 3 la ora 19:30, ardelenii vor ajunge, în premieră, în finala competiţiei.