Una caldă, una rece pentru baschetbaliștii de la CSU Sibiu

BASCHET CSU SIBIU

Echipa lui Perisic a fost înfrântă cu 88 la 92 în meciul de sâmbătă, cu austriecii de la BC Zepter Viena. La pauză, sibienii au condus cu 52-46, iar în ultimele secunde, la scorul de 88-90, Devon Austin a ratat o aruncare de trei puncte. Din păcate pentru CSU, Gruev s-a accidentat la cotul stâng, părăsind terenul în primul sfert.

În ultimele şase minute, CSU a jucat fără Bojevic şi Lee, eliminaţi uşor cu cinci greşeli personale. După această partidă, sibienii antrenaţi de Miodrag Perisic au reuşit să se impună, duminică seară, cu 87-61 în faţa austriecilor de la Arcadia Traiskirchen.

Sibiul mai are de disputat încă două meciuri în Austria, înainte de revenirea în ţară. Astfel pe 10 septembrie CSU va juca împotriva celor de la Redwell Gunners Oberwart iar o zi mai târziu vor evolua în ultimul meci de pregătire cu cei de la Xion Dukes Klosterneuburg.