Fotbal. Remiză albă între Universitatea Cluj şi Oţelul

meci u cluj otelul

Şepcile roşii au fost mai aproape de gol în prima repriză la lovitura liberă executată de Cristocea. Tot elevii lui Ogăraru au reuşit cea mai frumoasă fază a meciului în repriza a doua. Mingea plecată de la proprul portar a ajuns după şapte pase consecutive la Mengolo, care a ratat o şansă importantă. Ajuns la 35 de ani, veteranul Hotoboc a salvat-o iar pe Oţelul şi la lovitura de cap a lui Lemnaru. Gălăţenii puteau da lovitura pe Cluj Arena, dar transversala l-a salvat pe Panagopoulos la şutul lui Jula.

"U" Cluj - Oţelul 0-0 a fost al şaselea meci la rând în care şepcile roşii nu obţin victoria. Gălăţenii, în schimb, n-au mai pierdut de cinci etape, în care au bifat patru egaluri şi un succes.