Handbal. Potaissa, în căutarea primului succes

handbal potaissa

După un început echilibrat, handbaliştii antrenaţi de Eliodor Voica au reuşit să preia controlul şi au intrat la pauză cu un avans de două goluri, 15-13.

Potaissa nu s-a dat bătută şi a restabilit egalitatea la mijlocul reprizei secunde, 23-23. S-a mers cap la cap până la final, când Ştiinţa a reuşit să-şi treacă în cont victoria graţie golului de la 7 metri reuşit de Bondar. Dediu a avut şansa de a egala în ultimele secunde, dar mingea sa a fost apărată de portarul bacăuan.

HCM Constanţa şi Ştiinţa Bacău au astfel două victorii, în timp ce Potaissa este încă în căutarea primului succes în turneul pentru locurile 1-3.

Următorul meci le va aduce faţă în faţă pe campioana HCM Constanţa şi Potaissa Turda şi va fi în direct la DigiSport 2, joi, de la ora 18.00.