Spectacol în Liga Naţională

csu neptun fete

CSM Bucureşti s-a impus fara emotii in meciul cu Neptun Constanţa, care a insemnat si revenirea Oanei Manea. Pivotul gazdelor a facut uitata accidentarea grava suferita in urma cu 6 luni si si-a trecut numele printre marcatoare (7-3).

Oana Manea - jucătoare CSM Bucureşti: "Sunt bine, important e ca nu ma doare, important e ca nu mi se umfla. Trebuie sa ma mai pun putin la punct cu pregatirea."

Pe locul 2 in clasamentul Ligii Nationale, CSM-ul a intrat cu un avantaj de 6 goluri la pauza. Diferenta de pe tabela a continuat sa se mareasca in repriza secunda. Chiar daca nu s-a mai repetat rezultatul din tur, cand bucurestencele inscriau 41 de goluri, favoritele au castigat clar. 29 la 19 pentru CSM, care tine aproape de HCM Baia Mare.