CS Podari a devenit specialistă în 1-0

171114 cs podari

CS Podari a ajuns la a treia victorie în campionatul Ligii a III-a, prima în deplasare în acest an şi are 11 puncte cu o etapă înainte de finalul sezonului de toamnă.

Doljenii au învins la Câmpulung echipa Dinicu Golescu, cu scorul de 1-0, singurul gol al meciului fiind marcat de Nelu Nicolae, în minutul 49. Oltenii au avut şi noroc. Gazdele au ratat un penalty în prima repriză.

Pentru podăreni urmează un nou meci greu, sâmbătă, pe teren propriu, de la ora 14:00, cu una dintre pretendentele la promovare.

Dragoş Bon are deja planuri pentru retur şi vrea să facă la Podari o echipa redutabilă pentru Liga a III-a.

În derby-ul Doljului în liga a treia, seria a patra, Filiaşul a bătut Municipal Craiova, cu 3-1.