Echipa României, încurajată pe Naţional Arena şi de suporteri din Craiova

191113 BANIA SUSTINE

Naţionala de fotbal a României va fi încurajată în această seară şi de aproape 500 de craioveni la returul cu Grecia, de pe Naţional Arena. Cu mic cu mare, aceştia au plecat din toate colţurile Băniei şi sunt optimişti că Marica şi compania vor duce Naţionala din nou la un turneu final, după o pauză de 16 ani.

Suporterii vor încuraja timp de 90 de minute Naţionala, dar vor duce pe mai departe scandalul pe care îl au cu cei care conduc fotbalul românesc, pe care îi consideră vinovaţi pentru situaţia în care a ajuns fotbalul din Craiova.

Meciul dintre România şi Grecia se va disputa în această seară, de la ora 21:00. În tur, la Atena, Grecia a învins cu scorul de 3-1, golul tricolorilor fiind marcat de Bogdan Stancu.