FOTBAL. 3 – 0, pentru locul trei. Craiovenii de la CSU au obţinut cel mai categoric succes stagional

csu

CSU Craiova nu a avut nicio emoţie în confruntarea cu U Cluj. Ardelenii au rămas în 10 oameni încă din minutul 9, când Cepellini a văzut direct cartonaşul roşu pentru un fault dur asupra lui Brandan

Craiova a atacat în valuri, iar Bawab a deschis scorul. Madson a trecut pe lângă gol, cu un şut de la distanţă. Nuno Rocha n-a iertat şi a majorat diferenţa din centrarea lui Târnăcop. Oltenii au făcut legea şi în repriza secundă. Doar intervenţiile lui Veselovsky au făcut ca scorul să nu capete proporţii şi mai mari. Vătăjelu a nimerit transversala, iar Nuno Rocha şi-a trecut în cont dubla. A fost a şaptea reuşită a brazilianului din acest sezon.

S-a terminat 3 la 0 pentru CSU Craiova, care a ajuns la 19 meciuri fără eşec în Liga 1.

CSU a urcat pe locul 3 în clasament, la două puncte în faţa Petrolului, care are însă un meci mai puţin disputat.