FOTBAL. Rezervele i-au mulţumit pe antrenori. Lui Ivan i-a priit cearta lui Cârţu

100215 rezerve craiova

În partida cu uzbecii de la Pakhtakor, Cârţu şi Săndoi au folosit toţi jucătorii care în acest cantonament au evoluat mai puţin, plus cei doi fotbalişti veniţi în probe, argentinianul Luciano şi africanul Erikson.

Chiar şi în aceste condiţii, au reuşit să se impună cu 2-0 şi au mai ratat şi alte ocazii, printre care şi două penalty-uri, prin Varga şi Băluţă. Andrei Ivan a fost certat zdravăn la pauză, de Cârţu, pentru începutul slab de meci, iar la zece minute de la reluare, a reuşit să înscrie un gol frumos.

Varga îi aşteaptă la antrenamente şi pe Ferfelea şi Curelea, foştii colegi de la Sportul, aflaţi momentan în conflict cu conducerea clubului din Bănie.

Joi, craiovenii vor reveni în ţară, după fix o lună de cantonament pe pământ turcesc.