HANDBAL. A patra înfrângere din acest retur. SCM Craiova - CSM Bucureşti, 15 - 22

020215 handbal craiova

Înfrângere categorică pentru handbalistele de la SCM Craiova, pe teren propriu, în faţa celor de la CSM Bucureşti.

Trupa cuplului Roşca - Sbora a pierdut cu 15 - 22, dar cu 10 minute înainte de final, oapsetele au avut chiar şi zece goluri diferenţă. SCM este pe patru, cu 22 de puncte, însă în acest retur de campionat, nu a reuşit să acumuleze niciun punct.

Oltencele au avut un început de meci foarte slab. Primul gol a venit abia în minutul 15:45, la scorul de 0 - 5.

Craiovenii au contestat dur maniera de arbitraj din acest meci. Cei doi arbitri, în vârstă de 22 de ani fiecare, au părăsit sala în huiduielile celor peste 1.500 de fani.

Craiova joacă sâmbătă la Brăila, de la ora 13.00. Meciul va fi transmis în direct la DigiSport.