Încercare fără rezultat pentru voleibaliștii craioveni. SCM U Craiova - Trentino, 0-3.

140115 volei

Echipa de volei SCMU Craiova a cedat cu 0 la 3 meciul tur din sferturile cupei CEV, în fața italienilor de la Trentino.

În prezenţa a peste 2.500 de spectatori, în primul set, craiovenii au fost aproape de a produce surpriza, după ce au revenit pe tabela de marcaj, de la 12 la 16 şi au condus pe final de set cu 23 la 21. Experienta italienilor şi-a spus cuvântul, aceştia egalând situaţia la 23, apoi adjudecându-şi setul cu 27 la 25. Parţialul doi a fost început bine de elevii lui Pascu dar nu au mai putut ţine ritmul până la final şi au cedat la 22. Setul trei a fost condus autoritar de italieni, fiind adjudecat de aceştia la cea mai mare diferenţă, 25 la 19.

La final, jucătorii erau mandri de evoluţia pe care au avut-o în faţa multiplei campioane a Italiei, însă dezamăgiţi că nu le-au putut oferi spectatorilor veniţi în număr mare, cel puţin un set.