Înfrângere fără drept de apel. CS Universitatea Craiova a pierdut meciul cu Metalul Reşiţa

230913 cs universitatea

CS Universitatea Craiova a pierdut fără drept de apel meciul susţinut pe teren propriu cu Metalul Reşiţa, cu 1-3 şi după trei etape are doar două puncte, ocupând poziţia a 10 în clasament din 12 echipe.

Craiovenii au jucat slab şi în prima repriză nu au ajuns de prea multe ori în carul advers. Au făcut-o în schimb oaspeţii care au intrat la cabine cu un avantaj de două goluri, după reuşitele lui Istvan şi Stoica din minutele 40 şi 41. Cei 3.000 de suporteri au sperat ca de la cabine să iese o echipă schimbată a oltenilor, dar tot oaspeţii au fost cei care au punctat, prin Staicu, în minutul 47. Singurul gol al elevilor lui Lincar a picat în minutul 69, autor Ionuţ Stancu, dar a fost prea târziu să se schimbe soarta partidei.

La final, Lincar şi-a asumat eşecul şi a lăsat de înţeles că va lua în calcul demisia. După o şedinţă ce a avut loc sâmbătă noaptea, conducerea a decis să-i mai acorde o şansă tehnicianului de 35 de ani. Pentru a rămâne în continuare antrenor la CS Universitatea, etapa viitoare Lincar trebuie să bată la Tg. Mureş.