Jucătorii de la FC Universitatea Craiova nu mai cunosc gustul victoriei

181113 FC UNIV

FC Universitatea Craiova a ajuns la patru meciuri fără victorie în Liga a II-a, seria a doua. În prima etapă a returului, trupa lui Napoli a terminat la egalitate pe teren propriu, cu Olimpia Satu Mare, scor 1-1, şi are emoţii pentru atingerea obiectivului, prezenţa în play-off.

Deşi au început meciul fără Ciucă, Stoica și Mîrzeanu, oltenii au dominat, dar au ratat câteva ocazii mari până la golul din minutul 57, marcat de Stoianof. FC U” Craiova a forțat golul al doilea, prin Căle, Săceanu sau Bălan, însă ratările au venit pe bandă rulantă. Lipsa de luciditate de la finalizare i-a costat pe "juveți", care au fost taxați pe final. La ultima fază a meciului, în minutul 93, Ene a egalat pentru Olimpia, printr-o lovitură de cap, la o neatenţie a apărării gazdelor. După acest meci, FC Universitatea Craiova acumulează 18 puncte şi se află la şase lungimi în spatele rivalei CS Universitatea, echipă pe care o va înfrunta sâmbătă, de la ora 16:00, pe stadionul „Ion Oblemenco”, în etapa a doua a returului.