Nu găsesc drumul spre victorie. Handbalistele de la SCM Craiova nu au câştigat niciun meci în acest sezon

230913 HANDBAL Craiova

Echipa de handbal SCM Craiova rămâne fără victorie, după trei meciuri disputate în Liga Naţională. Oltencele conduse de Carmen Amariei au terminat la egalitate, 20-20, cu Cetate Deva, deşi cu 15 minute înainte de finalul meciului au avut patru goluri avans, 19-15.

Finalul a fost unul tensionat. Craiovencele nu au reuşit să inscrie în ultimele 10 minute. Mai mult, Roxana Han a ratat o lovitură de la 7 metri cu mai puţin de două minute înainte de finalul partidei.

După trei etape, Craiova are două puncte, după cele două rezulate de egalitate pe teren propriu, cu Zalău şi Deva, şi înfrângerea la scor în deplasare la Braşov. Cu toate acestea, Carmen Amariei este mulţumită de evoluţia jucătoarelor.

La sfârşitul acestei săptămâni, oltencele vor juca tot pe teren propriu, cu „U” Jolidon Cluj, care a schimbat în această vară aproape toată echipa, dar şi antrenorul.