Victorie la scor pentru satelit

170216 victorie la scor

CSU 2 Craiova - Viitorul Cârcea s-a terminat 5-1

Formaţia secundă a CS Universitatea Craiova s-a impus cu 5-1 în partida amicală disputată ieri, pe terenul sintetic al bazei de la aeroport, în compania echipei Viitorul Cârcea. Divizionara D a deschis scorul prin Dicu.Tineretul Craiovei a restabilit egalitatea prin Surugiu, iar la pauză au intrat în avantaj, 2-1, prin reuşita lui Florea de la 11 metri. Trupa lui Bogdan Vrăjitoarea a făcut 3-1 prin Drăghici, iar Neacşu a reluat cu latul centrarea lui Neacşu, pentru 4-1. Ultimul gol al meciului a fost marcat de Samuel Luică, cu cinci minute înainte de final.

De partea cealaltă, cei de la Viitorului Cârcea au recunoscut superioritatea alb-albaştrilor şi au punctat că vor să creeze o echipă competitivă şi să promoveze.

Următorul test pentru echipa a doua este programat sâmbătă, de la ora 13:00, tot pe sinteticul de lângă aeroport, cu liderul din Dolj, Tractorul Cetate.