Victorie norocoasă pentru CS Universitatea Craiova

260314 CSU VICTORIE

CS Universitatea Craiova a obţinut o nouă victorie şi a ajuns la 38 de puncte în clasament, cu trei etape înainte de finalul campionatului regulat. Craiovenii s-au impus cu 1-0 la Slatina, deşi au prestat un joc foarte slab.

Singurul gol al partidei a venit în minutul 28, când fundaşul gazdelor Wallace a marcat în propria poartă, la o gafă colectivă în defensivă. Slătinenii ar fi putut egala în minutul 58, dar Ignea a ratat lovitura de la 11 metri de care au beneficiat. În cele din urmă mingea a ajuns în poarta lui Brac, în minutul 71, dar golul a fost anulat pe motiv de ofsaid.

La final, gazdele au fost dezamăgite de rezultat şi au spus că ar fi meritat cel puţin un punct. Prin acest eşec, slătinenii au coborât pe locul şapte şi ar trebui să obţină cel puţin şapte puncte în ultimele trei jocuri pentru a intra în play-off.

În următoarea etapă, CSU va juca pe teren propriu, sâmbătă, cu FC Bihor, de la ora 16:00.