HOCHEI. Dunărea va întâlni Steaua în finală

hochei nou-1

Meciul s-a decis practic în prima repriză. Denys Zabludovskyi a deschis scorul după zece minute de joc, iar după numai un minut Ioan Timaru a dublat avantajul bucureștenilor.

S-a făcut chiar 3-0 până la pauză: Georgescu a înscris și a adus liniștea steliștilor.

Repriza a doua a aparținut echipei din Gheorgheni, care a încercat să revină în joc.

Daniel Trancă a marcat în superioritate numerică, iar la jumătatea reprizei Vitalii Kyrychenko a făcut 3-2.

Steaua a reacționat imediat și a refăcut diferența de două goluri prin același Zabludovskyi.

Tot steliștii au înscris primii și în ultima repriză, prin Ievghen Iemelianenko, iar Vaclav Novak a închis tabela la 5-3 cu șase minute înainte de final.

Steaua va juca finala cu Dunărea Galați după sistemul cel mai bun din șapte partide.

Primele două dispute vor avea loc la Cârța, sâmbătă și duminică, în direct la DigiSport 3.

Redactor: Marius Țuca