HOCHEI. Egalitate între Dunărea şi Corona

hochei nou2-2

Învinşi cu 6-1 în primul meci de la Braşov, hocheiştii de la Dunărea au început perfect meciul al patrulea şi au deschis scorul prin Adrian Palak după trei minute de joc.

A fost, însă, doar un foc de paie, pentru că hocheiştii campioanei au revenit imediat în joc şi au egalat, în superioritate numerică, prin Richard Filip în minutul 14.

S-a făcut chiar 2-1 până la prima pauză, Corona înscriind după doar două minute, prin Csanad Fodor.

Repriza a doua a fost în totalitate la discreţia gazdelor. Martin Saluga a făcut 3-1 după trei minute şi jumătate de la reluare, iar Iaroslav Obsut a dus scorul la 4-1 la jumătatea partidei.

S-a făcut chiar 5-1 înainte de a doua pauză, braşovenii înscriind din nou prin Csanad Fodor.

În repriza a treia, gazdele nu au mai forţat, însă chiar şi aşa au reuşit să mai înscrie o dată, de data aceasta prin Csanad Virag.

Scor final, 6-1, iar pentru stabilirea finalistei se va juca un meci decisiv. Ultimul meci se joacă, însă, la Galaţi, luni, de la ora 17:30.

Partida va fi din nou transmisă în direct de DigiSport 3.

Redactor: Marius Ţuca