United a făcut spectacol cu Progresul Focşani

futsal oct

Meciul a fost rezolvat încă din primul sfert de oră. Cel mai bun jucător al celor de la United, Ivan Iovanovici, a înscris prima dată în minutul patru cu o deviere din interiorul careului.

Apoi, Iovanovici a făcut 2-0 cu un şut printre picioarele portarului advers. Jucătorul de origine sârbă şi-a completat hattrick-ul după numai 13 secunde în urma unei faze-spectacol.

Până la pauză, gălăţenii au mai înscris de două ori, prin Viorel Cojoc, în urma unei faze fixe şi Cătălin Ivan, care a punctat la capătul unui contraatac.

În repriza a doua gălăţenii au luat piciorul de pe acceleraţie. Chiar şi aşa, au reuşit două goluri: prin Ovidiu Tudose în debutul reprizei secunde şi prin Cătălin Ivan cu 10 minute înainte de finalul meciului.

În urma acestui rezultat, United Galaţi îşi consolidează locul al patrulea în Liga I. Următorul meci al gălăţenilor va avea loc luni, pe teren propriu, cu Spicom Sfântu Gheorghe.

Redactor: Marius Ţuca

Editor web: Dana Costache