United Galaţi a părăsit şi Cupa

futsal-1

United a pierdut cu 5-3 partida de la Târgu Mureş, deşi gălăţenii au făcut un meci bun. Pentru United au marcat Alexandru Ghercioglu şi Cătălin Ivan, care a înscris de două ori.

După eliminarea în sferturile de finală ale Ligii I, înfrângerea din Cupa României înseamnă şi încheierea sezonului pentru United.

Conducerea clubului va analiza evoluţia echipei din acest an şi va decide ce schimbări vor apărea pentru noul sezon.

David Asandei - antrenorul United Galaţi: "Vom vorbi cu domnul preşedinte, ne vom întâlni, vom discuta, vom vedea, vom analiza şi vom vedea dacă vor fi schimbări sau nu".

Deşi avea ca obiectiv calificarea cel puţin în semifinale, United a fost eliminată în acest sezon încă din faza sferturilor de finală atât în Liga I, cât şi în Cupa României.

Reporter: Marius Ţuca

Operator: Ionuţ Mocanu