FOTBAL. CSMS scapă de emoţiile retrogradării. Echipa din Copou a învins acasă pe Dinamo

VICTORIE CSMS 301114

Folosit ca mijlocaş central, Bărboianu a fost deposedat de Onduku, iar Fai nu l-a putut bloca pe Bole, care a deschis scorul. Golgeterul Bilinski a încercat să-şi readucă echipa în joc, dar a tras pe lângă poartă. Dorin Rotariu a cerut apoi un penalty, după un contact în careu cu Ciucur, însă centralul nu a acordat nimic. Bole putea să mai dea un gol, chiar înainte de pauză. Mingea s-a dus în plasa laterală.

Jocul lui Dinamo a suferit şi în repriza secundă. Ciucur nu a putut profita de eroarea lui Bunoza. S-a terminat 1 la 0 pentru CSMS Iaşi, care nu mai are nicio emoţie în privinţa retrogradării. Dinamo a ajuns în schimb la patru partide fără gol marcat.

"Faptul ca oferim cadouri, din mingi simple, apoi că nu reuşim să marcăm, pot spune ca avem şi neşansa, dar, până la urmă, şansa şi-o faci tu. Şansa ţine cu cei puternici, la momentul acesta nu dăm dovadă de acest lucru," a spus Flavius Stoican, antrenor Dinamo

Pe dinamovişti îi aşteaptă derby-ul cu Rapid, transmis pe DigiSport 1, sâmbătă, de la ora 19:00.