FOTBAL. Schimbare de antrenor la CSMS Iași. Ionuț Chirilă îi ia locul lui Marius Lăcătuș

chirila csms antrenor

După startul slab din campionat, CSMS Iași a schimbat antrenorul. În locul lui Marius Lăcătuș, care a fost demis în cursul nopții, va fi instalat Ionuț Chirilă - fiul comentatorului sportiv Ioan Chirilă și fratele artistului Tudor Chirilă. Ultima echipă antrenată a fost Concordia Chiajna.

Acesta este așteptat astăzi în Iași pentru a semna angajamentul cu CSMS și a coordona antrenamentul echipei din această seară. Chirilă va încasa la Iași un salariu de 5.000 de euro, cu o mie de euro mai puțin decât câștiga Lăcătuș.

Antrenorul cu care gruparea ieșeană a început campionatul nu a fost de acord cu diminuarea compensației pentru încheierea colaborării înainte de finalul contractului și va primi 20.000 de euro.

După cinci etape, CSMS ocupă locul XV în Liga I, cu doar trei puncte.