BASCHET. Campionii, învinși la Cluj. U-BT - CSM CSU Oradea 86-72

CSM U BT

Seria de trei victorii pentru CSM CSU Oradea s-a oprit în deplasarea de la Cluj-Napoca. Jucătorii de la U-BT au făcut diferenţa în ultimul sfert şi sunt pe primul loc în Liga Naţională, cu 8 victorii şi un singur eşec.

Campionii orădeni au avut 5 puncte avans după 3 sferturi, dar au fost de nerecunoscut în ultimul act, în care au înscris doar 11 puncte şi au primit 30. Deşi americanul Martin Zeno a fost marcatorul partidei, cu 23 de puncte, Oradea a pierdut cu 72-86 şi a suferit al treilea eşec în nouă etape.

CSM U BTfoto: Facebook CSM Oradea

În schimb, U-BT Cluj este liderul Ligii Naţioanale, cu 8 victorii şi doar o înfrângere. Pentru orădeni urmează meciul din grupele Champions League, acasă cu italienii de la Venezia, miercuri, de la ora 19.