BASCHET. Copiii de la Academia CSM, argint la Campionatul Național de Minibaschet

u12

Copiii de la Academia de Baschet a Clubului Sportiv Municipal s-au calificat pentru al doilea an consecutiv în semifinalele Campionatului Naţional de Minibaschet de la Mangalia.

După ce au câştigat grupa principală cu trei victorii din tot atâtea posibile, în sferturile de finală orădenii au învins U Mobitelco Cluj. A fost o partidă decisă în ultimele minute, la finalul cărora copiii pregătiţi de Anamaria Mesaros s-au impus cu scorul de 33-28.

În semifinale, orădenii au trecut cu 33 la 22 de CSȘ nr. 4 București, iar în finală au fost învinși de Laguna 1 București, cu 23-40.

La aceeaşi categorie de vârstă, Oradea a câştigat anul trecut campionatul naţional.

Redactor: Adrian Ciucuriţă