BASCHET. CSM Oradea - BC Timişoara 74-66. Victorie pentru campioană la debutul în play-off

sport baschet CSM TM

Emoţii pentru campioana României, CSM Oradea, în primul meci din play- off-ul Ligii Naţionale.

În faţa propriilor suporteri, baschetbaliştii lui Cristian Achim au fost conduşi în primele trei sferturi de BC Timişoara. Nicoară a restabilit egalitatea în startul ultimei reprize, iar Ţibârnă şi Franklin au luat jocul pe cont propriu şi i-au adus pe bihoreni în avantaj.

S-a terminat 74-66 pentru CSM Oradea, care va disputa meciul doi cu bănăţenii joi, de la ora 18.00, în direct la Digi Sport 3.

Will Franklin, 15 puncte, şi Sean Denison, 13, au avut cele mai consistente prestaţii de la orădeni, iar MVP-ul bănăţenilor a fost Mladen Jeremic, cu 19 puncte.

Duelurile din play-off au loc după sistemul cel mai bun din cinci partide.