BASCHET. CSM Oradea - BC Timişoara 85-81. Al doilea succes din sferturi al bihorenilor

sport baschet CSM TM meci2

Victorie chinuită pentru CSM CSU Oradea, în meciul 2 din sferturile Ligii Naţionale. Învinsă de campioană în prima partidă, BC Timişoara a jucat excelent şi a avut 14 puncte avans când mai erau 12 minute de jucat.

Patru dintre cei cinci titulari ai oaspeţilor au marcat minimum 15 puncte în meci, însă lipsa unei bănci de valoare s-a simţit în ultimul sfert, pentru bănăţeni.

Cu Sean Barnette în formă maximă, 21 de puncte şi 11 recuperări, Oradea a revenit treptat. Gazdele au trecut la conducere cu un minut şi jumătate înaintea finalului, după ce Mandache a finalizat excelent de la distanţă.

S-a terminat 85-81, iar CSM CSU Oradea conduce cu 2-0 la general şi mai are nevoie de un singur succes pentru calificarea în semifinale.