BASCHET. Meci ușor, scor pe măsură: CSM Oradea - Farul 99-50

CSM Baschet

CSM Oradea a avut antrenament oficial, cu public, la partida cu modesta Farul Constanţa, ultima clasată în Liga Naţională de baschet masculin. Nicoară şi compania şi-au pus adversarii la respect din faşă astfel că după nici 8 minute de joc scorul era 28-2.

Ghinionistul serii a fost Rareş Paşca: după nici patru minute petrecute pe teren, extrema echipei orădene a recepţionat un cot în arcadă şi a ajuns la Spitalul de Urgenţă. Fără Subotici, menajat într-un meci atât de facil, Cristian Achim a rulat tot lotul avut la dispoziţie, însă gândul jucătorilor orădeni zboară spre locul secund la finele sezonului regulat.

Cu un baschet jucat la spectacol, cu zâmbetul pe buze, orădenii s-au impus cu 99-50, dar au ratat la limită suta de puncte în ultimul minut. Ultimele două runde vor definitiva tabloul din play off. CSM Oradea are şanse reale la locul doi la finele sezonului regulat.

reporter: Victor Mihalcea
operator: Darius Pop
editor web: Adrian Laboş