FOTBAL. CS Oşorhei a remizat, 1-1, cu o candidată la promovare

sport osorhei 120514

Fotbaliştii bihoreni au fost la un pas să pună mâna pe toate punctele puse în joc. Transversala lui Ember din minutul 38 a anunţat golul marcat de Ovidiu Popa două minute mai târziu, după o acţiune semnată de Cristian Andor. Scorul final, 1-1, a fost stabilit însă de oaspeţi, în minutul 64, prin golul marcat de Şuteu.

„Consider că un egal în compania unei adversare care-şi doreşte promovarea, cu o echipă tânără ca şi a noastră, e bun", spune Rudy Kovacs, antrenorul CS Oșorhei.

După 0-0 cu Sebiş, 1-1 cu Pancota şi remiza de sâmbătă cu Metalurgistul Cugir, CS Oşorhei pare să fie arbitrul promovării în seria cincea.

„Eram convins că vom fi echipa care vom reuşi rezultate bune în play-off, pentru că am încredere în jucătorii mei, ştiu ceea ce pregătesc, ştiu ce calitate", explică Rudy Kovacs.

Etapa viitoare, jucătorii antrenaţi de Rudy Kovacs vor avea parte de un alt adversar ce vizează promovarea, Naţional Sebiş. Disputa va avea loc sâmbătă, de la ora 18.

reporter: Nicolae Mihalcea
operator: Constantin Gheorghiţă