FOTBAL. Egalii Craiovei lui Mititelu. FC Universitatea Craiova - FC Bihor 0-0

sport craiova 100314

Cea mai mare ocazie a Bihorului a fost semnată de Florin Pop în minutul 57, după ce mijlocaşul a nimerit bara transversală. Gazdele au încercat să forţeze victoria abia după eliminarea suferită de Adam Achim, în minutul 63, pentru cumul de cartonaşe.

Marile ocazii au aparţinut tot bihorenilor. Acelaşi Florin Pop ,scăpat singur cu Hotoboc în minutul 70, a fost blocat în ultimul moment şi astfel cele două formaţii au încheiat la egalitate, 0-0. Cu patru puncte acumulate în ultimele două jocuri, FC Bihor rămâne cantonată pe primul loc retrogradabil.

Echipa lui Pelici este la egalitate de puncte cu CS Mioveni, echipă care a cedat pe terenul UT-ei într-un meci ce a însemnat un adevărat balon de oxigen pentru „Bătrana doamnă".

redactor: Nicolae Mihalcea