FOTBAL. FC Bihor a pierdut cu 0-4 meciul cu UTA, dar jucătorii orădeni au fost aplaudaţi de suporteri

FC B UTA

Sub privirile lui Emeric Ienei, fost jucător la Arad şi antrenor la Oradea, gazdele au ratat incredibil prin Kevin Trabalka, după doar şapte minute.

Oaspeţii au deschis scorul în minutul 20, după o lovitură liberă excelent executată de Bogdan Burlă, şi şi-au mărit avantajul tot în urma unei faze fixe. Burlă a executat un corner, iar căpitanul de 37 de ani, Sorin Botiş, a recentrat pentru golul lui Marius Curtuiuş.

Până la pauză, Miron s-a opus excelent la şutul de la distanţă al lui Ember, iar la reluare a avut alte două parade. Mai întâi, la ocazia lui Sulea, apoi la un nou şut plasat al lui Ember.

În minutul 74, Strătilă a centrat perfect pentru primul gol stagional al tânărului de 17 ani Denis Man. Curtuiuş a reuşit dubla cu zece minute înaintea finalului, iar UTA s-a impus cu 4-0. La final, în ciuda eşecului, spectatorii i-au aplaudat pe jucătorii bihoreni.