FOTBAL. Liga a II-a | Chindia Târgovişte - Luceafărul 2-1

sport luceafarul chindia

Luceafãrul Oradea a pierdut cu 1-2 meciul de miercuri seara, cu Chindia Târgoviște, din etapa a 31-a a ligii secunde. În luptã directã pentru promovarea în prima ligã, gazdele erau obligate sã învingã pentru a rãmâne în lupta pentru primele trei locuri.

Chindia a deschis scorul dupã jumãtate de orã de joc și l-a majorat în prelungirile primei reprize, din loviturã de la 11 metri.

Luceafãrul a încercat sã revinã, dar s-a mulţumit doar cu golul de onoare marcat de Constantin Roşu în minutul 90. Înfrângerea suferitã de formaţia orãdeanã nu îi complicã situaţia în clasament, unde a rãmas pe locul 12.

În runda de sâmbãtã, Luceafãrul va sta din nou, dupã retragerea din campionat a celor de la CSM Râmnicu Vâlcea.

Redactor: Nicolae Mihalcea