FOTBAL. Luceafărul Oradea, 0-4 cu fosta campioană a Ungariei, Debrețin VSC, într-un meci amical

DVSC Luceafarul 260119

Luceafărul Oradea a suferit o înfrângere clară - 0-4 - în primul joc amical din perioada de pregătiri din această iarnă. Sâmbătă, la Debrețin, formaţia bihoreană a fost învinsă de fosta campioană a Ungariei, echipa locală DVSC.

Diferenţa de valoare şi-a spus cuvântul, iar maghiarii au înscris câte două goluri pe repriză. Oaspeții au deschis rapid scorul, în minutul 6, pentru ca cinci minute mai târziu să înscrie pentru 2-0.

Lucrurile nu au stat diferit nici în partea a doua, în care Luceafărul i-a utilizat pe Kereki şi Lăsconi, ultimii sosiţi în tabăra orădeană.

Echipa antrenată de Cristian Lupuţ va încheia stagiul centralizat de pregătire pe 1 februarie. Următorul joc amical va avea loc miercuri, 6 februarie, la Sânmartin, cu Cetate Deva.

Redactor: Nicolae Mihalcea