FOTBAL. Luceafărul Oradea, înfrângere în ultimul minut

sport luceafarul

Şansă uriaşă ratată de Luceafărul de a-şi în cont primele puncte în deplasare. Formaţia orădeană a cedat cu 2-3 duelul cu CS Mioveni, după ce s-a aflat în două rânduri în avantaj.

Cu o evoluţie curajoasă, Luceafărul a deschis scorul după 26 de minute de joc prin Vlad Rusu. Gazdele au revenit după doar opt minute, dar la patru minute de la reluarea partidei acelaşi Vlad Rusu şi-a readus echipa în avantaj.

La ultimul meci cu Adrian Mihalcea pe banca tehnică, gazdele s-au aruncat în ofensivă. Rădescu a egalat în minutul 76, pentru ca în ultimele secunde să puncteze pentru o victorie nesperată.

În urma acestui eşec, Luceafărul a coborât pe locul 19 şi se pregăteşte să primească vizita liderului, FC Hermanstadt.

Redactor: Nicolae Mihalcea